Progea Cloud Databoom

 

Basit ve etkili Cloud IIoT platformu.

 

Sonunda, otomasyon bağlantısını kolaylaştıran bir IoT çözümü geldi. Progea Cloud.DataBoom veri toplamak ve Business Analytics’i yönetmek için tasarlanmıştır.

Cloud platformu, Industry 4.0’ın tam olarak ne anlama geldiğini ve işiniz için nasıl çalışabileceğini bilen iki önde gelen İtalyan şirketi olan Progea ve Databoom arasındaki işbirliğinin bir ürünüdür. Progea-DataBoom Cloud platformu, özellikle Cloud ve IoT için tasarlanmış bir çözüme dayanır. Özellikle Büyük Veri için tasarlanan yeni nesil ‘İlişkisel Olmayan’ veritabanlarıyla sağlanan güvenli ve performans gösteren bir veri depolama alanı vardır.

Yazılım teknolojileriyle kusursuz entegrasyon sayesinde Progea, içerik sunucusu Connext Movicon SCADA / HMI sistemleri gibi. NExT, platform, sahadaki cihazlardan gerçek zamanlı verilerle, kolay ve sezgisel bir gösterge panosuyla büyük veri Analytics Business için tasarlanan “ilişkisel olmayan” veritabanıyla Cloud teknolojisine kayıt için güvenli, entegre, IIoT protokolleri aracılığıyla bağlantılara izin verir.

Platform, kullanıcılara, hatta yeni başlayanlara verimli, güvenilir ve kullanımı kolay bir iletişim çözümü sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Maliyetler, lisansların modülerliği sayesinde karşılanmaktadır.

 

Bu ürünü kullanmanın avantajları nelerdir?

Bulut Mimarisi

Progea Cloud.Databoom, veri yönetiminde maksimum güvenlik ve güvenilirlik sağlayabilen modern ve çapraz platform mimarisine sahip Bulut’ta veri toplama için bir çözümdür. Bu sistem Google Cloud mimarisini kullanıyor.

IoT Bağlantısı

Sistem, halihazırda Movicon.NExT ve Connext ile tümleşik olan zaten mevcut IoT protokolü için basit ve yerel bağlantıyı bütünleştirir. Bu IoT protokolü, Bulut teknolojisi desteğini sağlamak için tasarlanmıştır, böylece Progea çözümlerine dayanan otomasyon mimarilerini son derece basit ve güvenilir kılar. Progea IoT konektörüne ek olarak, çözüm MQTT, PubNub ve diğerleri gibi diğer IoT protokollerine de destek veriyor.

Veritabanı

Progea Cloud.Databoom platformu, Büyük Veriyi kaydetmek için tasarlanmıştır. Bunu sağlamak için ilişkisel olmayan veritabanı teknolojisini kullanır (Mongo DB). Kaydedilen veriler, kullanılan en yaygın formatlarda yerel olarak dışa aktarılabilir.

Gösterge Tabloları

Cloud platformuna kaydedilen veriler, son derece basit ve sezgisel olan pano yapılandırma araçları kullanılarak görselleştirilebilir ve analiz edilebilir. Veriler, basit ekranlar ve güçlü ve hızlı grafik grafikler kullanılarak farklı şekillerde gösterilebilir. Etkin analizler dönemlere göre veya örtüşen fark değerleri ile karşılaştırılarak veya örtüşerek yapılabilir.

Hesap ve Ekip Yönetimi

Platform erişimi, Oturum Açma kimlik doğrulama işlemi ile düzenlenir. Yönetici kullanıcı, her birinin belirli bir panele erişmesine ve yönetmesine veya bir diğer ekip üyeleriyle paylaşmasına ve kendi analizlerini yapılandırmasına izin vererek kendi kullanıcı ekibini yönetebilir. Google Cloud altyapısı tarafından güvenlik sağlanır.

Güçlü Özellikler

Platform, önceden tanımlanmış bir değer veya ayarlanabilir bir kuralın aşıldığı zaman alarm yönetimi ve bildirimi veya özelleştirilebilir formüller kullanılarak toplanan verileri birleştirerek veya hesaplayarak elde edilen sanal sinyal yönetimi gibi güçlü izleme ve analiz fonksiyonları sunar.

Maliyet Etkin

Kullanıcıların, veri yönetimi gereksinimlerine en uygun platform abonelik maliyetini en uygun şekilde yönetmesini sağlamak için çeşitli formüller mevcuttur.