Movicon.NExT

 

Her denetim, uzaktan kumanda ve SCADA / HMI uygulaması için yenilikçi, devrim niteliğinde ve geleceğe yönelik yazılım teknolojisi.

 

 

Otomasyon Platformuna dayanır. Progea tarafından tasarlanan ve modern otomasyon sistemlerinin temelini oluşturmak için tasarlanan NExT ™ yazılım mimarisi.

Bu modüler ve açık platform otomasyon profesyonellerini Denetim, HMI, Kontrol, Tarihçi, MES ve endüstriyel Analiz için mükemmel bir çözüm olarak güçlendirecek. Movicon.NExT ™ projesi, geleneksel SCADA / HMI teknolojisinin sınırlı kullanımını aşacak şekilde tasarlanmıştır. En modern teknolojik çözümlere dayanarak, ödün vermeden uzun vadeli bir yatırım için temel oluşturur.

Movicon.NExT ™, daha önce otomasyon dünyasında hiç görülmemiş bir açıklık ve entegrasyon sunar.

Platform, saha iletişimi, veri toplama, HMI arayüzü Grafik, Denetleme ve çok daha fazlasını yönetmek için endüstriyel yazılım uygulamaları tasarlamak ve dağıtmak için her şey dahil modüler ve esnek bir çalışma ortamı sunmak üzere tasarlanmıştır.

 


Bu ürünü kullanmanın avantajları nelerdir?

Yenilikçi Platform

Movicon.NExT, Automation Platform.NexT modüler platformunu temel alır ve açık ve modüler bir .NET çerçevesi sunar. Açık, güçlü ve genişletilebilir projeler sağlamak için zengin bir işlevsel modüller grubuna sahiptir.

Ölçeklenebilir ve Modüler

Movicon.NExT ™, platformla mümkün olan en basit ve esnek şekilde bütünleşen modüler çözümler için her şey dahil bir yapılandırma ortamı sunan maksimum ölçeklenebilirlik sağlamak üzere tasarlanmıştır. Ölçeklenebilir Movicon.NExT ™ mimarisi, sınırsız dağıtım yolları sunarak zamandan ve maliyetten tasarruf etmek için tasarlanmıştır. Movicon.NExT ™ teknolojisi, kullanıcıların .NET çözümlerini gerektiği gibi özelleştirebilmelerine olanak sağlamak için Progea Çerçevesi’ne yeni işlevsel modüllerin entegre edilebileceği ölçüde maksimum sistem birlikte çalışabilirliği sunan “Eklenti” kavramlarına dayanmaktadır.

Hızlı Mühendislik

Movicon.NExT ™, zengin bir dizi sezgisel özelliğe sahip tamamen entegre, yenilikçi ve şık bir geliştirme ortamı sunar. Platform tamamen önceden var olan çözümlerde kullanılan teknoloji ile ilgili projeler oluşturmada geliştirme süresini kısaltan modern teknolojiye dayanmaktadır. Bu, sihirbazlar ve şablonlar, benzeri görülmemiş sembol kütüphaneleri ve en iyi grafiksel kalite ve tekrar kullanılabilirlik sunan araç kutusu kullanılarak yapılır. İşlevler, kullanıcıların platformla tamamen entegre olan işlevsel eklenti modülleri harici olarak oluşturmalarını ve uygulamalarını sağlamak için modüler bir kavramdır.

Standartlara Uygun

Movicon.NExT ™ yazılım teknolojisi tamamen açıklık ve güvenilirlikten kaynaklanan standartlara dayanmaktadır. XAML ve WPF teknolojisi, en etkili ve modern grafik standardını sağlar, tarihçi teknolojisi, herhangi bir İlişkisel Veritabanını ADO Sağlayıcısı’nı kullanarak en şeffaf şekilde destekleyen Ms SQL Server ve Azure’e dayanır (MySQL ve Oracle’ı destekler). 
Proje dosyaları XML standardına veya SQL DB standardına dayanmaktadır. Güçlü dil, standart VB.NET sözdizimini temel alır. İletişim, OPC UA tabanlıdır ve çok çeşitli entegre iletişim protokolleri içerir. Web üzerinden erişim HTML5 tabanlıdır. Tüm çevresinde en iyi teknoloji standartları ile sağlanır.

OPC UA, IoT ve Bağlantı Sürücüleri

Movicon.NExT ™ Bilgi Modeli, Müşteri ve Sunucu olarak spesifikasyonlara (DA, AE, HA) tam destek veren yenilikçi OPC UA teknolojisine dayanmaktadır. Bu, daha önce görülmemiş güvenlik ve performans sunan bu teknolojiye dayanan herhangi bir cihaza veya modül uygulamasına maksimum bağlantıya doğal bağlantı sağlar. 
G / Ç Veri Sunucusu modülleri, tümleşik ve kullanımı ücretsiz olan çok sayıda yerel G / Ç Sürücüsü ile birlikte gelir. Siemens S7, Rockwell, Modbus, Omron ve daha fazlası gibi özel protokollere sahip cihazlar için doğrudan bağlantı sağlar. Platformun İstemcisi / Sunucusu son derece basit ve performanslı bir ağ mimarisi sağlar.
Uygun konektörler ve IoT ağ geçidi (Nesnelerin İnterneti), genel ağlarda basit ve hızlı olan modern bağlantı mimarileri oluşturmaya katkıda bulunur. Progea Cloud.Databoom platformu IOT ve Bulut teknolojisi ile kendi veri toplama ve analiz mimarileri yönetmek için izin verir. 
Ayrıca, Runtime for Windows 10 IoT Core ürününü kullandığınız her yerde dağıtmak ve birbirleriyle bağlantı kurmak için uygulamalar oluşturabilirsiniz.

Olağanüstü yeni nesil XAML grafikleri

Movicon.NExT, Windows Presentation Foundation (WPF) vertor grafik görüntü oluşturma motorunu kullanır. Bu yeni nesil teknoloji, 2D ve 3D’de yeni dinamik grafik arayüz sistemleri oluşturmanıza olanak sağlar. Grafik kütüphaneleri, en yüksek kalitede nesneler ve semboller sunmak için tamamen yeniden tasarlandı. Yerel çoklu dokunmaya sahip dinamik animasyonlar ve grafik özellikleri sizi HMI’nin yeni dönemine yansıtacaktır. XAML vektör grafiklerine tam destek, geleneksel BMP, PNG, JPG ve multimedya formatlarına da aktarılır.

Güçlü Alarm Yönetimi

Movicon.NExT, yeni fonksiyonlar ve alarm türleri içeren güçlü bir Alarm yönetimi sunar. Olaylardaki geleneksel aktivasyon ile birlikte sapma değeri aktivasyonu veya hızlı veri değişiklikleri dahil edilmiştir. Alarmlar kronolojik veya istatistiksel analiz için veritabanında saklanır. Alarm Gönderici, personele SMS, E-posta veya VOIP ile bildirim gönderir.

Maksimum güvenlik

Movicon.NExT ™ mümkün olan en yüksek güvenlik seviyesini sağlar. OPC UA modellerini ve sertifikalarını kullanarak istemci ile sunucu arasında veri yönetimi sağlanır. Ayrıca, biyometri tanıma gibi farklı kimlik doğrulama modellerine açık olan üyelik özelliğini destekleyerek Kullanıcılar ve Parola’da da sağlanır. Veri ve sistem bütünlüğü, en kritik uygulamalarda bile sistemlerin sürekli çalışmasını sağlayan Multi Server yedekleme fonksiyonları ile güvence altına alınmıştır.

Tarihçi ve Veri Kaydedicileri

Movicon.NExT ™ Veri Sunucusu, Tarihçi ve Veri Kaydedici teknolojisini kullanarak Automation Platform.NExT platformu için yönetilen tüm verileri verimli bir şekilde kaydeder. Sanal Dosya Sistemi (VFS) sistemi, kullanılan veri kayıt desteğine göre veri çıkarma imkanı sunar. Veriler, varsayılan olarak Ms SQL Server biçiminde kaydedilir. Oracle ve My SQL veritabanları veya Cloud için Microsoft Azure teknolojisi için önceden belirlenmiş bağlayıcıları kullanmak da mümkündür.

Raporlar, Trendler ve Veri Analizi

Movicon.NExT, geçmiş verilerinizi nereye kaydetmeye karar verdiğinize karar vermeden kullanmak için güçlü analiz ve raporlama araçları sunar. Trendleri, Çizelgeleri, Tabloları, Veri Analizini ve size yerel ve web üzerinden gelişmiş analiz çözümleri sunan yerleşik güçlü bir Rapor Tasarımcısı’nı bulacaksınız. Tarihsel verileri Movicon.NExT’de analiz etmek tamamen entegredir ve ek araçlar gerektirmez ve herhangi bir DB’ye, veri çekmeye ve grafik ve tablo temsiline erişim izni vermez. Rapor Tasarımcısı, benzersiz özellikler sunan yerel olarak veya web üzerinden raporlar oluşturmanıza ve yönetmenize olanak sağlar. Web Gösterge Panelleri, HTML5 Web İstemcisi’ni kullanarak veri analizi yapmanızı sağlar.

Güçlü entegre özellikler

Movicon.NExT, kullanıma hazır ve yapılandırılabilir güçlü dahili özellik sunar. Klavye komutları, sanal klavyeler, menüler, zamanlayıcılar ve daha fazlası, en karmaşık uygulamalarda bile geliştirme sürelerinde ciddi bir düşüş sağlamak için kullanıma hazırdır. Güçlü bir Reçete yönetimi, DB’de, memnun olduğu şekilde yapılandırılabilen standart arabirim grafiklerini kullanarak doğrudan PLC bağlantısı olan veri arşivleri oluşturmanıza izin verir. 
Entegre VB.NET dili sayesinde her türlü projeye açık. Kod, VB.NET standardıyla mükemmel uyumluluk için yürütülür. Sağlanan güçlü ve geniş kapsamlı API kümesi. Ayrıca sıralı mantığı yönetmek için Fonksiyon Bloğu mantığı (FBD) ile birlikte gelir.

HTML5 Web İstemcisi

Movicon.NExT ™, fabrikanın web üzerinden erişimini benzeri görülmemiş bir referans noktası yapan bir platformdur. Web tabanlı projeler oluşturmak, standart, en iyi performans ve grafiklerle mümkün kılan farklı platformlarda ve işletim sistemlerinde maksimum taşınabilirliği sağlamak için HTML5 teknolojisini kullanan Web Sunucusu modülü sayesinde son derece basit ve etkilidir. APP’ler ayrıca Android, iOS ve Windows Universal App için akıllı telefon ve masa cihazları için de mevcuttur.

Performanslar ve Güvenilirlik

Movicon.NExT ™ performansları yönetmeye özellikle dikkat eder. Hızlı iletişim ve gerçek zamanlı veri yönetimi, grafik hızlandırıcıların tam kullanımı ile grafik optimizasyonu ve Direct X, performanstan ödün vermeden teknolojiden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar.