Movicon HMI

 

Movicon Power HMI, basit ve güçlü çözümler sunar

 

Bağımsız HMI projelerine “özel” çözümler olarak ihtiyaç duyanlar için basit, güçlü çözümler.

SCADA teknolojisindeki büyük deneyim sayesinde , Progea, basit HMI yazılımlarından ziyade gelişmiş işlevselliği garanti edebilen güçlü, ancak kullanımı kolay, ölçeklenebilir ve daha güçlü bir ürün sunuyor.

Progea’nın önerisinin tasarıya mükemmel bir şekilde uyduğu yer burasıdır. Tüm güçlü Movicon teknolojisini kullanarak, özellikle “düşük seviye” çözümler ve sistemler için tasarlanmış daha basitleştirilmiş bir kompakt sürüm geliştirdiler.

Sadece bir geliştirme platformunu kullanarak Movicon XML projeleriniz Win32, Win64 veya WinCE üzerinde bağımsız olarak çalıştırılabilir. Movicon ™ CE, aynı Movicon ™ 11 XML projelerini çalıştıran bir çalışma motorudur. Bu, daha fazla yönetim kolaylığı, bakım maliyetlerinde önemli düşüşler ve maksimum bilgi şeffaflığı anlamına gelir.

 

Bu ürünü kullanmanın avantajları nelerdir?

Movicon 11 SCADA teknolojisi sunan HMI

Movicon PowerHMI, Progea’nın giriş seviyesi HMI yazılım çözümleri için önerisidir. Movicon 11 teknolojisini kullanan, operatör panelli insan-makine arayüz sistemlerinin tipik ihtiyaçlarına göre uyarlanmış çalışma zamanını ölçmek için yapılmıştır. Bu nedenle, tüm teknik özellikler bir SCADA ürünüyle aynıdır ancak aynı zamanda bağımsız bir donanım olan güç HMI oluşturmak için basitleştirilmiştir ve azaltılmıştır.

Güç HMI

Movicon ™ 11 SCADA grafiksel özelliklerinin büyük kısmı, veri görselleştirme potansiyelinde gözle görülür bir artış sağlamak için desteklenmektedir. Movicon ™ CE ve Movicon ™ Power HMI’nin grafiksel potansiyeli, diğer HMI yazılımlarından çok daha üstündür. Dahası, aynı zamanda güçlü Alarm Yönetimi, ağa entegre ilişkisel DB, Trendler, Veri Analizi, Zamanlayıcılar, IP Kameralar, Veri Saklama Kayıtlı DB’ler, VBA Script, E-posta ve SMS gönderme artı Web İstemcisi ile güçlü tarihsel günlük yönetimi ile birlikte gelir. Hepsi, Movicon ™ ‘a benzeyen basit ama güçlü bir programlama ortamında kullanıma hazırdır.

Bütünleşme

Movicon ™ HMI teknolojisi, gelişmiş bir gerçek zamanlı bilgi akışı elde etmek için JMI Dokunmatik Panelinizi şirket ağına bağlamanıza izin verir. Ek olarak, tarihsel veri entegrasyonunu ve yönetimini genişletmenizi ve basitleştirmenizi sağlayan SQL Server ve Ms SQL CE 3.0 teknolojisi desteğini de alacaksınız.

Maliyet Düşüşleri

Movicon ™ HMI teknolojisi, şirketinizde PC’de ve HMI operatör terminallerinde SCADA denetimi için her şey dahil geliştirme ortamının kullanılmasını sağlar. Bu her şey dahil teknoloji, öğrenme, eğitim personeli ve bakım konularında size zaman ve maliyet kazandırır. Movicon ™ sayesinde, yatırımınızı korurken platformunuzun mümkün olan maksimum ölçeklenebilirliği sağlaması için Microsoft Windows ™ CE işletim sistemini kullanarak makinenizi görüntüleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. 
HMI için Movicon ™ yazılımı, SCADA’nın tipik özelliklerinden ödün vermeden kompakt bir ortamda her görselleştirme ve kontrol ihtiyacınızı karşılayacak.

Donanım Bağımsızlığı

Movicon PowerHMI sayesinde, herhangi bir bağlı PLC ile kullanmak istediğiniz herhangi bir operatör paneli veya PC için şirketinizde yalnızca bir çok yönlü HMI yazılımına sahip olabilirsiniz. Bu, bugüne kadar belirli müşteri gereksinimleri için kullanmaları gereken farklı donanımlar için farklı yazılımlar kullanmaya zorlanan şirketler için büyük bir avantaja dönüşüyor. Windows Embedded herhangi bir PC veya Windows CE ile operatör paneli, projelerinizi sağlam bırakarak kullanılabilir. Donanım üreticilerinden bağımsız olmak, tedarikçinizi seçmenize ve bu rekabet avantajını korumanıza izin verecektir.

Web İstemcisi Teknoloji Desteği

Movicon Power HMI ayrıca, tarayıcıları, akıllı telefonları ve masaları kullanan her yerden otomasyon sisteminize erişebilmenizi sağlayan Web İstemcisi teknolojisini sunar. Çok kullanımlılık, çift yönlülük, performans ve güvenlik, maliyetlerin ve bakımın kurulmasının azaltılmasına yardımcı olmak için garanti edilir. Sunucular, Windows ™ 10’dan Windows Embedded ve Windows ™ CE’ye ölçeklenebilir. 
Java uygulaması tarayıcıdan bağımsızdır ve APP’ler Android veya iOS ile akıllı telefonları ve tabletleri destekler.

Potansiyeli Arttırmak

Operatör panelinizi başka bir tescilli HMI’da bulamayacağınız güçlü bir özellikler ve işlevler merkezi yapmak için Movicon PowerHMI’yı kullanın. OPC UA projenizi şirket sistem entegrasyonuna açacaktır. Güvenlik özellikleri ve CFR21 Kısım 11 desteği, HMI uygulamalarını mümkün olan en güvenli şekilde yönetmenizi sağlar. En modern Veritabanlarının kullanılması, verimlilik verimliliğini artırmak için makinenizi işletme veri analizi sistemlerine entegre etmenizi sağlar. Başka hiçbir HMI bu kadar güçlü ve henüz bu kadar basit ve ölçeklenebilir değildir.