Movicon Building Automation

 

Movicon ™ BA, Bina Otomasyonu için
SCADA teknolojisi

 

Movicon.ba ™ yazılımı, bina denetimi faaliyetlerinizi, diğer yazılımlardan daha fazla açıklık ve ölçeklenebilirlikle güçlendirir.

Movicon.ba ™, modern yazılımın tüm avantajlarını çok esnek çözümlerle sunar. Movicon.ba ™ yazılımı, bina denetimi faaliyetlerinizi, diğer yazılımlardan daha fazla açıklık ve ölçeklenebilirlikle güçlendirir.

Movicon.ba ™ ‘nın esnekliği sayesinde, y0ur bina yönetim sistemlerinizi PC Sunucusu veya Masaüstü, Medya Merkezi, Dokunmatik Panel (Windows Katıştırılmış) gibi her tür mimariye entegre edebilirsiniz. HTML5 teknolojisine sahip herhangi bir tarayıcı kullanarak veya Akıllı Telefonlar veya Tabletler için APP kullanarak, her yerden ve her yerden Web üzerinden sistem.

Movicon.ba ™, Progea’nın modern Otomasyon Platformu’na dayanmaktadır. .NET, .NET, OPC UA, WPF ve HTML5 gibi teknolojileri birleştiren yenilikçi bir yazılım çözümüdür. Movicon.ba ™, Bina Yönetim Sistemleri (BMS) ve Bina Otomasyonu için tasarlanmış denetim çözümüdür. Kullanımı oldukça basittir ve ayrıntılı belgeler ve bir destek web sitesi ile birlikte gelir. Web sitesi, geliştirici topluluğuna, öğrenmeyi kolaylaştırmak ve proje geliştirme sürelerini azaltmak için zengin bir yararlı bilgi ve örnekler kaynağı sağlamak için tasarlanmıştır.

Bu ürünü kullanmanın avantajları nelerdir?

Ölçeklenebilirlik

Movicon.ba ™, maksimum ölçeklenebilirliği garanti etmek için tasarlanmıştır. Esnek ve platform içinde entegrasyonu kolay olan modüler çözümler için hepsi bir arada bir geliştirme ortamı sunar. Ölçeklenebilir Movicon.ba ™ mimarisi oldukça uygun maliyetlidir, geliştirme süresini kısaltır ve sınırsız kullanım şekli sunar.

Açıklık

Grafik ortamı WPF’ye dayanır ve XAML grafikleri oluşturmak için İfade Karışımı gibi güçlü harici araçları destekler. Güçlü ve entegre VB.NET dil standardı, çok çeşitli özelleştirmeleri garanti eder.

Tüm sistemlerle entegrasyon

Movicon.ba ™, aynı yazılımı PC’lerde, Dokunmatik Ekranda veya EIB / Konnex ve LON, BACNet, Notifier gibi merkezler gibi otobüsleri kullanarak tüm bina kontrol sistemlerine bağlı Mobil cihazlarda kullanmanıza olanak sağlayan donanım bağımsızlığı avantajını sunar. Elkron ve diğerleri ve Modbus RTU veya TCP arayüzü ile sistem otobüsleri ve diğerleri. TVCC ve IP Video Kameralar da entegre edilebilir. Sizin için en uygun sistemi seçmekte ve seçmekte özgürsünüz ve herkes için aynı yazılımı kullanıyorsunuz. Bu, yatırımınızı korurken maksimum kullanım esnekliği sağlar.

Performanslar

Movicon.ba ™, yenilenen istisna temelli teknoloji konsepti ve gelişmiş gerçek zamanlı veri yönetimi konseptleri sayesinde PC’ye optimum performansı garanti eder. Tarihsel kayıt işlevleri açık, performans ve güvenilir çözümler sunar.

Güçlü ve Basit Editör

Movicon.ba ™, sezgisel ve eksiksiz hale gelen basit bir konfigürasyon ortamı sunar, böylece projeler daha kısa sürede yaratılabilir. Projeleri kullanıma hazır nesneleri ve kaynakları kullanarak yapılandırmak için zenginleştirilmiş ve basit olmasını sağlamak için birçok özellik bulunmaktadır. Güçlü VB.NET güçlü fonksiyonlar, çoklu okuma ve Güç şablonları sunar. Movicon.ba ™, fonksiyon bloğu grafik editörü kullanarak sıralı mantık oluşturmak için bir mantık editörüne sahiptir.

Sürücüler, OPC UA ve DA bağlantısı

Movicon.ba ™, bina otomasyonunda kullanılan ana sistemlere ve cihazlara bağlanmak için çok sayıda entegre ve kullanıma hazır iletişim sürücüsü içerir. Bunlar arasında ağlar, otobüsler, enstrümanlar, belirli kontrolörler ve cihazlar bulunur. Ana sürücüler, hataları önlemek ve daha az zaman harcamak için ithalatçıları içerir. Ek olarak, platform, Müşteri ve Sunucu olarak, OPC UA teknolojisine (IEC 62541 standardı) tam destek sunmaktadır. 
“Paylaşılan Bellek” sürücüsü ile birlikte bir SDK, kendi sürücülerinizi özerk olarak oluşturmak için gereken açıklığı sağlar.

Vektör Grafikleri

Movicon.ba ™, tasarım mühendislerine 2D ve 3D grafik destekli yeni WPF / XAML renderleme teknolojisine dayanan bir vektör grafik editörü kullanımı sunuyor. Ayrıca, en az 16 animasyon özelliğine ve güçlü kontrol işlevlerine sahip, amaca yönelik ve yapılandırılabilir nesneler ve semboller açısından zengin kütüphaneler sunar. Tasarım mühendisleri, desteklediği BMP, GIF, PNG ve JPG multimedya formatlarını ve Power Templates teknolojisini kullanarak, bunları gerektiği gibi özelleştirmek için tamamen ücretsizdir.

Güçlü ve Her şey Dahil Alarm Yönetimi

Movicon.ba ™, ISA S-18 normatifini destekleyen güçlü ve tamamen yapılandırılabilir bir Alarm yönetimi sunar. Alarmlar daha sonraki kronolojik veya statik analizler için veritabanlarında saklanır. Gli allarmi sono archiviati su rıza başına veri tabanı analisti cronologiche o istatistik. Alarm Gönderici, personele SMS, E-posta veya VOIP ile bildirim gönderir.

DB’de Veri Kaydı

Movicon.ba ™ Veri Sunucusu, Tarihçi ve Veri Kaydedici teknolojisini kullanarak Automation Platform.NExT platformu için yönetilen tüm verileri verimli bir şekilde kaydeder. Sanal Dosya Sistemi (VFS) sistemi, kullanılan veri kayıt desteğine göre veri çıkarma imkanı sunar. Veriler, varsayılan olarak Ms SQL Server biçiminde kaydedilir. Oracle ve My SQL veritabanları veya Cloud için Microsoft Azure teknolojisi için önceden belirlenmiş bağlayıcıları kullanmak da mümkündür.

Raporlar, Trendler ve Veri Analizi

Movicon.ba ™, geçmiş verilerinizi nerede kaydetmeye karar verdiğinize bakmaksızın kullanabileceğiniz güçlü analiz ve raporlama araçları sunar. Trendleri, Çizelgeleri, Tabloları, Veri Analizini ve size yerel ve web üzerinden gelişmiş analiz çözümleri sunan yerleşik güçlü bir Rapor Tasarımcısı’nı bulacaksınız. Tarihsel veri analizi tamamen entegredir ve ek araçlar gerektirmez ve herhangi bir DB’ye, veri çıkarma ve grafik ve tablo gösterimlerine erişim izni vermez. Rapor Tasarımcısı, yerel olarak raporlar oluşturmanızı ve yönetmenizi sağlar.

Maksimum koruma seviyesi

Movicon.ba ™, güvenliği yönetmenin tüm farklı olasılıklarını üst düzeylerde birleştirir. Kullanıcı yönetimi, projenin işlevlerinden herhangi birine erişmek ve denetlemek için kimlik doğrulama sağlar. Veriler korumalı bir DB’ye kaydedilebilir ve şifrelenebilir. CFR21 Bölüm 11 normatifi, en katı normatiflere uyan projeler oluşturmak için desteklenir. 
Tam otomatik artıklık yönetimi, sistemlerin kritik görev uygulamalarında kullanılmasına izin verir.

Web Etkin

Movicon.ba ™, popüler tarayıcıları, akıllı telefonları ve tabletleri kullandığınız her yerden otomasyon sisteminize erişmek için Web İstemcisi teknolojisi sunar. Çok kullanımlılık, çift yönlülük, performans ve güvenlik, maliyetlerin ve bakımın kurulmasının azaltılmasına yardımcı olmak için garanti edilir. Sunucular, Windows ™ 10’dan Windows Embedded’a ölçeklenebilir. 
HTML5 tarayıcıdan bağımsızdır ve APP’ler Android veya iOS ile akıllı telefonları ve tabletleri destekler.

Performanslar ve Güvenilirlik

Movicon.ba ™, yerleşik donanım ve performans gerektiren sistemler için ideal çözümdür. Hızlı iletişim ve gerçek zamanlı veri yönetimi ve gelişmiş klasik grafikler, gömülü sistemler ve Windows CE için gerekli olan minimum donanımda bile performans sağlar.

Bina Otomasyonu için Tasarlandı

Movicon.ba ™, Bina Otomasyonu için özel olarak tasarlanmış teknoloji ve özellikler sunar. Bu sadece bina sistemlerine bağlanmakla ilgili değil; ayrıca sesli olarak komutları yerine getirmek için Ses Tanıma, enerji tüketimi analiz araçları, programlanabilir zamanlayıcılar ve programlanabilir bakım gibi diğer önemli fonksiyonlara sahiptir.