Movicon 11

 

Teknoloji SCADA / HMI klasik, sağlam, basit ve verimli.

 

 

Movicon ™ 11, güvenilirlik, basitlik ve performans için eşsiz geleneksel ve köklü teknolojilere dayanmaktadır.

Özel “XML-Inside” teknolojisi ile devrim niteliğindeki Movicon ™ 11 yenilikleri , tasarım mühendislerinin geliştirme süresini en aza indirmesini ve kullanıcılara güçlü, açık, esnek ve kolay olmasını sağlayan HMI, SCADA , Mantık ve istatistiksel üretim veri analizi uygulamaları için kapsamlı bir geliştirme ortamı sunar. çözümleri korumak için.

Movicon ™ 11 teknolojisi, rakipsiz şeffaflık, basitlik ve performanslarla SCADA / HMI platformlarının mükemmelliğini temsil ediyor. Movicon ™ 11, tamamen XML standartlarına ve Web Servisleri, SVG grafikleri, OPC, SQL, ODBC, Net gibi iyi bilinen teknolojilere dayanan ve Java teknolojisi ve Web İstemcisi çözümleri için APP’ler gibi bir tür.

Movicon ™ 11, endüstriyel otomasyon, uzaktan kumanda , kamu hizmetleri ve bina otomasyonu alanlarında çalışan herkes için standart bir yazılımdır . Donanımdan bağımsız, gerçekten her yere uyarlanabilir ve yerleştirilebilir gerçekten evrensel bir Scada / HMI platformu.

Bu ürünü kullanmanın avantajları nelerdir?

Ölçeklenebilirlik

Movicon ™ 11, Windows ™ 10’dan (Win32 / 64) Windows ™ CE’ye kadar benzersiz bir Düzenleyici olan her şey dahil bir yazılım platformu sunar. Şirketlerin bu yazılımı yalnızca HMI terminalleri için olan herhangi bir mikro uygulama veya işletme ve proses denetimi için herhangi bir orta veya büyük ölçekli uygulama için kurmaları gerekir.

Açıklık

Movicon ™ 11 tamamen XML tabanlıdır. Projeler, başka herhangi bir Editör ile açılabilen ve düzenlenebilen basit XML dosyalarıdır. Platform, Windows ™ uygulamalarıyla entegrasyon ve kişiselleştirmeye kalıcı olarak açıktır. Projeler hiyerarşik yapılarda gruplandırılabilir, dağıtılabilir ve paylaşılabilir.

Performanslar

Movicon ™ 11, “istisna tabanlı” teknolojiye dayanan yenilenen konsepti ve gelişmiş gerçek zamanlı veri yönetimi sayesinde Gömülü PC’lerde optimum performans sağlar. Veri saklama fonksiyonları açık, performans ve güvenilir çözümler sunar.

Güçlü ve Basit Editör

Movicon ™ 11, projelerin daha kısa sürede yaratılabilmesi için sezgisel ve tamamlanmış basit bir yapılandırma ortamı sunar. Projeleri kullanıma hazır nesneleri ve kaynakları kullanarak yapılandırmak için zenginleştirilmiş ve basit olmasını sağlamak için birçok özellik bulunmaktadır. Güçlü VBA motoru ve VB.NET, güçlü fonksiyonlar, çoklu okuma ve Güç şablonları sunar. Entegre PLC mantığı, kombinatoryal fonksiyonların kullanımını basitleştirir. Görsel synapse Dili dahil.

Sürücüler, OPC UA ve DA bağlantısı

Movicon ™ 11, maksimum bağlantı sağlamak için piyasada bulunan her türlü cihaz ve PLC için eksiksiz ve yerel bir iletişim I / O Sürücü kitaplığına sahiptir. 
Ücretsiz sürücü kitaplığına ek olarak Movicon ™ 11, OPC UA ve DA üzerinden Müşteri ve Sunucu olarak da tam bağlantı sunar. Mimari, istemci ve sunucu uygulamalarının dağıtımını sağlamak için verimli ağ oluşturma ile tasarlanmıştır. 
“Paylaşılan Bellek” sürücüsü ile birlikte bir SDK, kendi sürücülerinizi özerk olarak oluşturmak için gereken açıklığı sağlar.

Vektörel Grafik

Movicon ™ 11, Ölçeklenebilir Vektörel Grafikleri (SVG) temel alan bir vektör grafik motoru sunar, grafikler ekran çözünürlüğünden bağımsızdır ve çoklu dokunmayı destekler. BMP, GIF, JPG, WMF, EMF ve multimedya desteklenmektedir. 
Power Template teknolojisi ile önceden yapılandırılmış ve özelleştirilebilir nesneler içeren çok çeşitli sembol ve grafik kütüphaneleri vardır.

Güçlü ve her şey dahil Alarm Yönetimi

Movicon 11, ISA S-18 normatifini destekleyen güçlü ve tamamen yapılandırılabilir bir Alarm yönetimi sunar. Alarmlar daha sonraki kronolojik veya statik analizler için veritabanlarında saklanır. Gli allarmi sono archiviati su rıza başına veri tabanı analisti cronologiche o istatistik. Alarm Gönderici, personele SMS, E-posta veya Sesli Modem Metin-Konuşma bildirimlerini gönderir.

DB’de Veri Kaydı

İşlem verileri herhangi bir ilişkisel DB’de depolanabilir veya Veri Kaydedicileri kullanılarak şifrelenebilir. Proje veritabanınızı bağımsız kılmak için ODBC teknolojisi kullanılarak veriler şeffaf bir şekilde kaydedilir.

Raporlar, Trendler ve Veri Analizi

Movicon 11, geçmiş verilerinizi nereye kaydetmeye karar verdiğinize karar vermeden kullanmak için güçlü analiz ve raporlama araçları sunar. Trendleri, Çizelgeleri, Tabloları, Veri Analizini ve size yerel ve web üzerinden gelişmiş analiz çözümleri sunan yerleşik güçlü bir Rapor Tasarımcısı’nı bulacaksınız. Tarihsel veri analizi tamamen entegredir ve ek araçlar gerektirmez ve herhangi bir DB’ye, veri çıkarma ve grafik ve tablo gösterimlerine erişim izni vermez. Rapor Tasarımcısı, yerel olarak raporlar oluşturmanızı ve yönetmenizi sağlar.

Maksimum koruma seviyesi

Movicon 11, üst düzey güvenliği yönetmek için tüm farklı olasılıkları bir araya getirir. Kullanıcı yönetimi, projenin işlevlerinden herhangi birine erişmek ve denetlemek için kimlik doğrulama sağlar. Veriler korumalı bir DB’ye kaydedilebilir ve şifrelenebilir. CFR21 Bölüm 11 normatifi, en katı normatiflere uyan projeler oluşturmak için desteklenir. 
Tam otomatik artıklık yönetimi, sistemlerin kritik görev uygulamalarında kullanılmasına izin verir.

Web Etkin HTML5

Movicon ™ 11.6, popüler tarayıcıları, akıllı telefonları ve tabletleri kullandığınız her yerden otomasyon sisteminize erişmek için HTML5 Web İstemcisi teknolojisi sunar. Web İstemcisi, kurulum ve maliyetlerin düşürülmesine yardımcı olacak garantili Çapraz Platform, Çok kullanıcılı, çift yönlülük, performans ve güvenlik sunar. Sunucular, Windows ™ 10’dan Windows Embedded ve Windows ™ CE’ye ölçeklenebilir. 
HTML5’in yanı sıra, hala Java applet legacy teknolojisi desteklenmektedir. Ayrıca, mobil cihazlar için APP’ler Android veya iOS ile akıllı telefonları ve tabletleri desteklemek için mağazadan ücretsiz olarak indirilebilir.

Performanslar ve Güvenilirlik

Movicon 11, yerleşik donanım ve performans gerektiren sistemler için ideal çözümdür. Hızlı iletişim ve gerçek zamanlı veri yönetimi ve gelişmiş klasik grafikler, gömülü sistemler ve Windows CE için gerekli olan minimum donanımda bile performans sağlar.