Connext

 

Connext, endüstriyel iletişim merkezi

 

Connext, OPC UA teknolojisini kullanarak farklı fabrika IT ve OT seviyelerini birbirine bağlamak için çok sayıda iletişim protokolünü işleyebilen bir G / Ç Sunucusudur.

Progea, endüstriyel otomasyon pazarında Connext ürününü piyasaya sürdü ve uzun zamandan beri güçlü olmasının yanı sıra, endüstriyel iletişim protokollerinde ve OPC UA’da ne olduğunu biliyor. Connext, tüm uygulamalarınıza tek bir endüstriyel otomasyon verisi kaynağı sağlayan endüstrinin lider otomasyon platformu olan Automation Platform.NExT teknolojisine dayanmaktadır. Connext, kullanıcılara endüstriyel veriler için tek bir kaynak sağlamak amacıyla OPC UA (birlikte çalışabilirlik için otomasyon endüstrisinin standardı) ve BT iletişiminden (SNMP, IIoT gibi) yararlanır.

Platform, müşterilerimizin performans, güvenilirlik ve kullanım kolaylığı gereksinimlerini karşılamak için geliştirilmiş ve test edilmiştir.

Connext, çok çeşitli endüstriyel ve altyapı cihazları ve fieldbus için iletişim sağlar ve herhangi bir standart İstemciyle OPC UA bağlantısını yönetir. Ayrıca, Ağ Geçidi, Tarihçi, Alarmlar ve Koşullar, IIoT, Yedeklilik gibi güçlü özellikleri yönetir.

Bu ürünü kullanmanın avantajları nelerdir?

Sertifikalı Veri Sunucusu

Connext Sunucusu OPC Foundation sertifikasına sahiptir ve Veri Erişimi, Alarm ve Koşullar ve Geçmiş Erişim özelliklerini destekler.

İletişim protokolleri

Connext OPC UA Sunucusu, kategoriye göre ayrılmış bir dizi iletişim protokolü içerir. Kullanıcı, Multidriver seçeneğini kullanarak ve Ağ Geçidi işlevini kullanarak bir defada bir veya birkaç defa etkinleştirebilir. İletişim protokollerinin listesi (Siemens, Rockwell, Omron, BacNet, Ethernet / IP, Konnex, vb.) Web sitesinde ‘Destek’ bölümünde görüntülenebilir. Connext Sürücüleri, Movicon.NExT’de kullanılanlarla aynıdır. 
Her Connext iletişim protokolü, iletişim yapılandırmasını kolaylaştırmak ve hızlandırmak için alandan veya PLC’den değişkenlerin otomatik olarak içe aktarılmasını destekler.

Gateway ve IIoT

MultiDriver konfigürasyonundaki her bir Sunucu Etiketi, farklı iletişim protokollerine aynı anda bağlanabilir. Nesnelerin İnterneti (IoT) protokolleri sayesinde, sahada okunan veriler doğrudan uzak sistemlere veya örneğin Progea Cloud.Databoom gibi Cloud’daki veri toplama platformlarına bağlanabilir.

Tarihçi ve Veri Kaydedicileri

Connext Sunucusu, ilişkisel veritabanlarına (varsayılan SQL Server) veya Cloud’a (SQL Azure) veri kaydetmek için Tarihçi seçeneğini sunar. OPC UA Historical Access desteği sayesinde sadece bir veri sunucusu değil, aynı zamanda gerçek ve doğru bir veri toplama sistemidir.

Alarmlar ve Durum

Connext Sunucusu, gerektiğinde OPC UA İstemcilerinde Alarmlar ve Koşullar spesifikasyonlarını yönetmek için Alarm konfigürasyonunu kullanma seçeneği de sunar.

Fazlalık

Connext Sunucusu, her bir kritik uygulama için veri bağlantılarının ve arşivlerin maksimum kullanılabilirliğini sağlamak için veri sunucusu dizilerini işlemenizi sağlayan bir seçenek olarak Hot Backup işlevini destekler.

Açıklık

Connext Sunucusu, .NET geliştiricilerin mevcut mevcut Sürücüler kütüphanesini genişletmek için kendi özelleştirilmiş protokol paketlerini bütünleştirmelerini sağlamak için bir SDK sunan maksimum açıklık sağlar.

Maliyet indirimleri

Connext, lisansın Etiketler (değişkenler) olarak boyutlandırıldığı modüler bir lisans politikasıyla sunulur. Bir TAG, yapı veya dizi üyeleri olarak tanımlananlar da dahil olmak üzere, bit, bayt, bit, bayt, word, kayan nokta ve çift / uzun 64bit cinsinden alana bağlı herhangi bir değişkendir. Bayt, kelime ve diğer değişkenler tek bitlere işaret edilebilir. (Not: Yapı veya Dizi türlerinin her değişken üyesi bir Etiket olarak sayılır).