Automation Platform.NExT

 

Automation Platform.NExT ™ devrim niteliğinde bir yazılım teknolojisidir.

SCADA fonksiyonel modüllerin bir ekosistem ile platformu Sanayii 4,0 kucaklayan her modern otomasyon uygulama ihtiyacını karşılamak için.

Automation Platform.NExT ™ yazılım teknolojisi, endüstriyel yazılım mimarilerini, tesisinizin tüm ihtiyaçlarını verimli bir şekilde yönetmek için fonksiyon modülü entegrasyonu ile daha açık ve ölçeklenebilir hale getirmek için eklenti teknolojili modülerlik kavramlarına göre yapılandırılmıştır. Bu modüler ve açık platform, otomasyon profesyonellerini Denetim , HMI , Kontrol, Tarihçi , MES ve endüstriyel Analiz, IIoT , Bağlantı ve Artırılmış Gerçeklik için açık ve modüler SCADA çözümü olarak güçlendirecek .

Teknoloji gelişimi, rekabetçi otomasyon dünyası için şarttır. Teknoloji gelişimi, sadece yeni özellikler getirme veya teknolojik iyileştirmeler yapma sorunu değildir.

Otomasyon Platformu.NExT ™, sensörlerden iş zekasına kadar her türlü iş süreci bilgi akışını verimli bir şekilde yöneten yenilikçi teknolojiye dayalı bir çözümler paketidir.

Bu ürünü kullanmanın avantajları nelerdir?

.NET Mimarisi

SCADA platformu sağlamlık, modülerlik ve açıklık sağlamak için Progea tarafından tasarlanan bir endüstriyel NET çerçevesi üzerine dayanmaktadır.

Eklenti Teknolojisi

Platformun Plug-in teknolojisi, sağlanan SDK ile özerk olarak geliştirilenler de dahil olmak üzere yeni modüller ile çerçevesini özelleştirmek için gereken özgürlüğü sağlamak için tamamen modüler hale getiriyor.

Standart Veri Modeli

Platformun Standart Veri Modeli (Bilgi Modeli) OPC UA’ya dayanmaktadır. Bu nedenle, hem İstemci hem de Sunucu çoğu karmaşık bilgi modülü ve tipolojisine maksimum açıklık ve destek sunar. Sadece olağan veri tipleri değil aynı zamanda OPC UA ve PLC Açık standardına göre karmaşık yapı tipleri.

Geçmiş veri formatı bağımsız

Platform tarafından yönetilen veri türü ne olursa olsun, Progea’nın Sanal Dosya Sistemi (VFS) teknolojisi nedeniyle kalıcılık modelinden bağımsızdır. Tarihçi ve Veri Kaydedicileri tarafından kaydedilen projeler veya veriler yerel XML dosyalarında, İlişkisel Veritabanında veya Bulut’ta bağımsız olarak bulunabilir.

Yeni nesil grafikler

SCADA platformunun zenginleştirilmiş grafikleri, yalnızca yeni Windows Presentation Foundation (WPF) vektör grafik oluşturma motoruna ve XAML’ye dayanmaktadır. Olağanüstü 2D ve 3D vektör grafik kalitesine sahip çok modern bir grafik ortam sunmak için eski Winform teknolojisinin sınırlı kullanımını aşan teknoloji.

Veri Şeffaflığı

OPC UA teknolojisi hem Müşteri hem de Sunucu için yereldir ve entegredir. Veri Erişimi (DA), Alarmlar ve Koşullar (AC) ve (HA) Geçmiş Erişim özelliklerine tam destek. Sunucu OPC Vakfı sertifikasına sahiptir. Aynı Etiketi aynı anda çok sayıda cihaza bağlamak için çok sayıda protokol ve ağ geçidi işleviyle entegre Nesnelerin İnterneti (IoT) bağlantısı.

Akıllı Editör

Tüm özelliklere sahip güçlü ve tam entegre bir konfigürasyon ortamı kullanarak herhangi bir otomasyon projesi oluşturmak için tasarlanmış bir platform. Verimliliği artırmak için kullanım kolaylığı için ergonomi kavramlarına dayanan tüm özelliklere sahip benzersiz bir WPF çalışma alanı. Herhangi bir veri sunucusu veya HMI müşteri projesi oluşturmak için her şey dahil bir platform.

Güvenlik her zaman garantilidir

Kullanıcıların ve kullanıcı erişiminin maksimum güvenlikle ve sağlayıcıdan bağımsız olarak yönetilmesini sağlamak için .NET üyeliğine dayalı güvenlik yönetimi. OPC UA ve sertifikalı taşımacılık, veri ve bilgilerin yönetiminde maksimum güvenliği sağlamak için kullanılır. Bir dizi sunucuda otomatik yedekleme yönetimi ile “Hata Toleransını” destekler. FDA CFR21 Bölüm 11’i destekler.

Yeni nesil Web İstemcisi teknolojisi

Web İstemcisi erişimi teknolojisi, tarayıcılardan veya eklentilerden güvenlik ve bağımsızlık sağlamak için HTML5’e dayanmaktadır. APP’ler ayrıca mobil cihazlar için de mevcuttur (Android, iOS veya Windows Universal APP).